Дев'ята симфонія
18-01-2020
Дев'ята симфонія

18 лютого у кінотеатрі Баттерфляй De Luxe відбудеться показ концерту "Дев'ята симфонія" Віденського філармонічного орекстру на великому екрані. Квитки - на касі кінотеатру та за посиланням

Робота Бетговена над «Дев’ятою симфонією» тривала два роки, хоча сам задум оселився в уяві композитора ще у ранні роки його творчості. Ще до переїзду у Відень він мріяв написати музику до всієї «Оди до Радості» Шиллера. І так, починаючи з «Взаємної любові», крок за кроком народжувалася ця проста й велична мелодія, якій судилося стати вінцем творчості Бетговена.

Святкуючи 250-річницю з дня народження великого композитора, ми покажемо запис «Дев’ятої симфонії» на сцені Віденської філармонії на великому екрані. «Ода до радості» Бетговена, виконана під керівництвом Крістіана Тілеманна, стала чимось на кшталт головної візитівки Віденського філармонічного оркестру за участі головних зірок філармонії, серед яких Аннетт Даш, Міоко Фуджімура, Петр Бечала та Георга Цаппенфельд.

У світі важко знайти ансамбль, який був би так само тісно пов’язаний з історією та традиціями європейської класичної музики, як от Віденська філармонія. Вже багато років музикантів саме цього оркестру справедливо називають живою частиною музичної епохи, відзначаючи їхню унікальну композиторську обдарованість. Тісний зв’язок із багаторічною музичною історією якнайкраще віддзеркалений у висловлюваннях найвидатніших музикантів минулого: так Ріхард Вагнер називав його найвидатнішим оркестром світу, а Ґустав Малер охрестив «людьми, що навіки зв'язані між собою музикою».