Отримайте шанс відвідати виставку ВУФКУ: Lost and Found про«український Голлівуд 1920-х»
04-12-2019
Отримайте шанс відвідати виставку ВУФКУ: Lost and Found про«український Голлівуд 1920-х»

У рамках проекту «Art-події» мережі кінотеатрів Баттерфляй спеціально для відвідувачів наших арт-показів разом із Довженко-Центром проводимо розіграш квитків на унікальну мультимедійну виставку ВУФКУ: Lost & Found про “український Голлівуд” 1920-х у Музеї кіно Довженко-Центру, яку було продовжено до 22 грудня. Подробиці - за посиланням.

Перша виставка Музею кіно у Довженко-Центрі, створена за підтримки Українського культурного фонду, розкриває невідомі сторінки історії міжнародного успіху Всеукраїнського фото кіноуправління (ВУФКУ) державної організації, яка у 1920-ті роки сформувала українську кіноіндустрію, стала одним із кіногігантів у тогочасній Європі та вже серед сучасників здобула славу “українського Голлівуду”. Діяльність ВУФКУ стала революційним вибухом в українському кіно, пам’ять про який було знищено й забуто майже на століття.

Експозиція у відновлених приміщеннях Довженко-Центру площею 1500 кв.м представляє експонати з 12 провідних українських музеїв та архівів, а також небачені скарби з колекції Довженко-Центру: рідкісні кадри фільмів, кінохронік та анімації, унікальні архівні документи та фото. Проект поєднав тогочасну та сучасну літературу, музику, дизайн та візуальні мистецтва. До створення експозиції долучилися відомі сучасні автор(к)и: Алла Загайкевич, Георгій Потопальський, Олександр Бурлака, Анатолій Бєлов та група Sensorama, Микола Рідний, Ірина Стасюк, Олексій Нікітін, Олександр Ірванець, Антон Санченко, Тетяна Малярчук, Наталка Сняданко, Ірина Цілик.

Виставка є результатом масштабного дослідження команди Довженко-Центру. У травні цього року вийшов друком однойменний каталог, який здобув спеціальну відзнаку конкурсу дизайну Книжкового Арсеналу та увійшов в колекцію найкрасивіших книг світу міжнародного фонду “Мистецтво книги”. Медіатека Довженко-Центру також презентує сайт https://vufku.org/перший онлайн-ресурс, в якому можна знайти вичерпну інформацію про ВУФКУ.

Кураторська група: Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко, Олександр Телюк


ВУФКУ. LOST & FOUND

13 вересня – 22 грудня 2019

ГРАФІК РОБОТИ ВИСТАВКИ:

12:00 - 20:00

АДРЕСА:

Довженко-Центр

м. Київ, вул. Васильківська, 1

М. Голосіївська